Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Report Racism

Ruch drogowy

 1. Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”

  Konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ” adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.

 2. Pijany kierowca uderzył w drzewo

  Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, na drodze wojewódzkiej nr 795 w pobliżu Szczekocin. Kierujący fiatem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Okazało się, że młody mężczyzna był pijany. Jego pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 3. Śmiertelny wypadek w Sadowiu

  Zawierciańscy policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 70-letni kierowca opla. Do zdarzenia doszło wczoraj pobliżu miejscowości Sadowie. Śledczy proszą potencjalnych świadków o pilny kontakt tel. 32 6738255.

 4. Ciężarówka uderzyła w sklep

  Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczorajszej nocy na ul. Paderewskiego w Zawierciu. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem staranował trzy osobówki i uderzył w sklep. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ponad 7 godzin trwało usuwanie skutków zdarzenia.

 5. Śmiertelny wypadek na DK 78

  Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego na drodze krajowej nr 78. W wyniku czołowego zderzenia ciężarówki z osobówką śmierć poniósł 35-letni mężczyzna.

 6. Uwaga kierowcy! - ślisko na drogach

  Zawierciańska policja ostrzega kierowców przed trudnymi warunkami drogowymi. Opady deszczu marznącego na powierzchni jezdni powodują, że na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

 7. Kontrole autokarów (mapa)

  Ślascy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

 8. Działania trzeźwość

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z zawierciańskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Mundurowi przebadali ponad 600 użytkowników dróg na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością.

 9. Drogowe kontrole przy szkołach

  Dzisiaj rano zawierciańscy policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców dowożących dzieci do szkół. Mundurowi kontrolowali również korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych dla najmłodszych pasażerów. Tylko w jednym przypadku zastosowano postępowanie mandatowe.