Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Aktualności

Polecamy

Nie odwracaj wzroku
Nie reagujesz - akceptujesz
Infolinia dla turystów
Report Racism
Alkohol niewiadomego pochodzenia
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Ruch drogowy

 1. Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”

  Konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ” adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.

 2. Pijany kierowca uderzył w drzewo

  Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, na drodze wojewódzkiej nr 795 w pobliżu Szczekocin. Kierujący fiatem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Okazało się, że młody mężczyzna był pijany. Jego pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 3. Śmiertelny wypadek w Sadowiu

  Zawierciańscy policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 70-letni kierowca opla. Do zdarzenia doszło wczoraj pobliżu miejscowości Sadowie. Śledczy proszą potencjalnych świadków o pilny kontakt tel. 32 6738255.

 4. Ciężarówka uderzyła w sklep

  Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczorajszej nocy na ul. Paderewskiego w Zawierciu. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem staranował trzy osobówki i uderzył w sklep. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ponad 7 godzin trwało usuwanie skutków zdarzenia.

 5. Śmiertelny wypadek na DK 78

  Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego na drodze krajowej nr 78. W wyniku czołowego zderzenia ciężarówki z osobówką śmierć poniósł 35-letni mężczyzna.

 6. Uwaga kierowcy! - ślisko na drogach

  Zawierciańska policja ostrzega kierowców przed trudnymi warunkami drogowymi. Opady deszczu marznącego na powierzchni jezdni powodują, że na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

 7. Kontrole autokarów (mapa)

  Ślascy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

 8. Działania trzeźwość

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z zawierciańskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Mundurowi przebadali ponad 600 użytkowników dróg na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością.

 9. Drogowe kontrole przy szkołach

  Dzisiaj rano zawierciańscy policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców dowożących dzieci do szkół. Mundurowi kontrolowali również korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych dla najmłodszych pasażerów. Tylko w jednym przypadku zastosowano postępowanie mandatowe.