Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Aktualności

Polecamy

Nie odwracaj wzroku
Nie reagujesz - akceptujesz
Report Racism
Alkohol niewiadomego pochodzenia
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Ruch drogowy

 1. Co zrobić w razie wypadku lub kolizji drogowej

  Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się nagłymi zmianami warunków atmosferycznych, które mają istotny wpływ na bezpieczeństwo. Często dochodzi na drogach do różnych zdarzeń, których powstanie uzależnione jest od wielu czynników, w tym również warunków atmosferycznych. Koniecznym wydaje się przypomnienie użytkownikom dróg o zasadach zachowania się w przypadku uczestniczenia w kolizji lub wypadku drogowym.

 2. Uwaga! Motocykliści!

  30-letni motocyklista zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj w południe na drodze krajowej nr 78 w Kromołowie. Zawiercianin uderzył w skręcającego tarpana. Jest to już 29. ofiara śmiertelna wśród motocyklistów w naszym województwie w tym roku...

 3. Pijany kierowca uderzył w drzewo

  Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, na drodze wojewódzkiej nr 795 w pobliżu Szczekocin. Kierujący fiatem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Okazało się, że młody mężczyzna był pijany. Jego pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 4. Śmiertelny wypadek w Sadowiu

  Zawierciańscy policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 70-letni kierowca opla. Do zdarzenia doszło wczoraj pobliżu miejscowości Sadowie. Śledczy proszą potencjalnych świadków o pilny kontakt tel. 32 6738255.

 5. Ciężarówka uderzyła w sklep

  Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczorajszej nocy na ul. Paderewskiego w Zawierciu. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem staranował trzy osobówki i uderzył w sklep. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ponad 7 godzin trwało usuwanie skutków zdarzenia.

 6. Śmiertelny wypadek na DK 78

  Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego na drodze krajowej nr 78. W wyniku czołowego zderzenia ciężarówki z osobówką śmierć poniósł 35-letni mężczyzna.

 7. Uwaga kierowcy! - ślisko na drogach

  Zawierciańska policja ostrzega kierowców przed trudnymi warunkami drogowymi. Opady deszczu marznącego na powierzchni jezdni powodują, że na drogach jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

 8. Kontrole autokarów (mapa)

  Ślascy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

 9. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 10. Działania trzeźwość

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z zawierciańskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Mundurowi przebadali ponad 600 użytkowników dróg na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością.