Podsumowanie akcji „Znicz 2019″ - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Znicz 2019″

Data publikacji 04.11.2019

Dzisiaj wczesnym rankiem zakończyła się ogólnopolska akcja „Znicz 2019”. Zawierciańscy policjanci już od czwartku czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Tegoroczne działania przebiegły bardzo spokojnie. Pomimo dużego natężenia pojazdów nie było większych utrudnień na drogach W tym czasie odnotowano 14 kolizji i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców. Doszło także do jednego wypadku z udziałem dziecka i pieszego.

Dzięki zaangażowaniu policjantów ruchu drogowego akcja przebiegła spokojnie. Działania wspierali także policjanci pionu kryminalnego i prewencji oraz strażnicy miejscy. Obecni na drogach stróże prawa kierowali ruchem, patrolowali rejony cmentarzy oraz parkingi. Największe natężenie ruchu pojazdów odnotowano na drodze krajowej nr 78. Liczba pojazdów korzystających z tej drogi zwiększa się z każdym rokiem. Policjanci z zawierciańskiej drogówki, aby upłynnić ruch na drodze krajowej prowadzili ręczne sterowanie ruchem. Tak było w rejonie cmentarzy i większych skrzyżowań. W trakcie tegorocznych działań ,,Znicz 2019”, doszło do jednego wypadku. W piątej na ul. Glinianej 10 letni chłopczyk uruchomił zaparkowany na poboczu samochód i najechał na pieszego. 67-letni mężczyzna z urazem stopy trafił do szpitala. W porównaniu z rokiem ubiegłym odnotowano o 7 kolizji mniej. Policjanci zatrzymali także 3 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich było pod działaniem narkotyków. 1 listopada o godz. 11.50 w Porębie zatrzymano 31-letniego kierowcę BMW. Wstępne badanie wykazało, że jest pod działaniem narkotyku. W tym samym dniu o godz. 22.30 na ul . Paderewskiego został zatrzymany 18-letni kierowca toyoty. Test wykazał, że wcześniej zażywał środki odurzające. Pobrano im próbki krwi do dalszych badań. Trzeci pijany kierujący został zatrzymany w niedziele na ul. Blanowskiej. 59-letni mężczyzna kierował matizem mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

  • Policjant na skrzyżowaniu kieruje ruchem. Przed policjantem stoją samochody.
  • Policjant na skrzyżowaniu kieruje ruchem. Policjant podniesioną ręką daje sygnał do zatrzymania.
  • Policjant na przejściu dla pieszych kieruje ruchem. Policjant stoi tyłem do kierowców. Po pasach przechodzą osoby.
  • Policjant na skrzyżowaniu kieruje ruchem. Przed policjantem przejeżdża czerwony samochód osobowy.
  • Policjant na przejściu dla pieszych kieruje ruchem. Policjant stoi tyłem do kierowców. Po pasach przechodzi grupa osób.
  • Policjant na przejściu dla pieszych kieruje ruchem. Obok niego przejeżdżają samochody. W tle widać zaparkowany radiowóz i stojącego drugiego policjanta.