Dzień Bezpieczeństwa w Pilicy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wiadomości

Dzień Bezpieczeństwa w Pilicy

Data publikacji 17.06.2017

W poniedziałek nad zalewem w Pilicy zorganizowano plenerowy „Dzień Bezpieczeństwa”. Była to akcja promująca bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie Zespołu Szkół w Pilicy po wysłuchaniu prelekcji zobaczyli sprzęt wykorzystywany przez ratowników WOPR, GOPR, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej oraz Policji.

Poniedziałek dla uczniów i pracowników pilickiej szkoły rozpoczął się od próbnego alarmu ewakuacyjnego. Następnie wszyscy udali się na brzeg pobliskiego zbiornika wodnego. Tam na uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych czekało wiele atrakcji. Ratownicy przypominali o zasadach bezpiecznego wchodzenia do wody i udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specjalistycznym wyposażeniem wszystkich służb ratowniczych. O bezpiecznym wypoczynku i bezpieczeństwie nad wodą mówiła też st.sierż. Marta Wnuk, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Policjantka ostrzegała przed brawurą oraz zagrożeniem związanym z zażywaniem środków odurzających. Dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły posiłek.