2018-rok pieszego

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie zawierciańskim

Od poniedziałku zawierciańscy policjanci prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach tej akcji kontrolują przejścia dla pieszych i sprawdzają, czy dzieci prawidłowo przewożone są w pojazdach. Mundurowi uczestniczą też w szkolnych spotkaniach i przekazują najmłodszym porady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.

Pierwsze dni nowego roku szkolnego to dla policjantów z zawierciańskiej drogówki czas intensywnych działań kontrolnych w rejonie szkół. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych sprawdzają, czy uczniowie prawidłowo przechodzą przez jezdnię oraz czy kierowcy zachowują ostrożność przed specjalnie oznaczonymi przejściami dla pieszych. Policjanci kontrolują też sposób przewożenia dzieci w samochodach i mierzą prędkość poruszania się pojazdów oraz sprawdzają trzeźwość kierowców. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" zawierciańscy policjanci spotykają się także z najmłodszymi uczniami. Przypominają dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego i  zachęcają do noszenia odblasków.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze - zwłaszcza w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc gdzie grupują się dzieci.